Dublin pro alkoholiky

Co si budeme povídat, pro koho by bylo tohle město vhodnější? Ale asi bych měla přesněji napsat pro milovníky alkoholu, protože opravdový alkoholik by v Dublinu za pár dní finančně vykrvácel. Dá dost hledání sehnat víno pod 6 euro za láhev a hospodu s pivem pod 5 euro za pintu. Takže pro teoretičtější zájemce o alkohol je v Dublinu must see:

  • Guinness Storehouse
    Úchvatnou expozice piva Guinness najdete v objektu, kde se sice pivo nikdy přímo nevařilo, ale to jí vůbec neubírá na atraktivnosti. Jestli vám za nějakou zajímavost v Dublinu ručím, tak za Guinnesse - na své si přijdou nejenom pivaři, ale taky zájemci o dopravu, reklamu nebo prostě o jeden z nejlepších výhledů na Dublin z Gravity Baru v posledním patře.
  • Old Jameson Distillery
    O stupínek chudší expozice než Guinness (vycpaná palírenská kočka je vcelku creepy), ale pokud se dostanete do týmu ochutnávačů, taky bezva zážitek. Jako bonus se dozvíte, s čím vším se dá whiskey míchat, a za sebe musím říct, že mi většina těch míchaček chutnala, když už chcete ničit dobrou whiskey (nebo když dostanete danajským darem lahev nějaké hnusné ;)).
  • Temple Bar
    Temple Bar není jméno jen tak ledajaké hospody - tenhle bar propůjčil název celé čtvrti. A dá se vytušit, že to nebude zrovna čtvrť kostelů a muzeí. Některé cestovky dokonce pořádají tour po dublinských hospodách - a další spousta lidí ji provozuje na vlastní pěst. Temple Bar se svou polohou v centru města a koncentrací pubů je k tomuhle účelu ideální.