Info pro návštěvy

Chtěla jsem dát dohromady nějaké rady a informace pro návštěvy, které by se daly linkovat a v případě potřeby rychle najít. Takže, co vás čeká, pokud se k nám chystáte?

 • Za prvé - určitě dejte vědět předem, pokoj pro návštěvy máme jenom jeden a taky můžeme mít už něco naplánovaného :)
 • Naše adresa je:
  The Alliance Building (velká kulatá budova vestavěná do historického plynojemu)
  The Gasworks (nepovinné místní jméno; oblast novostaveb v bývalém areálu plynáren)
  Barrow Street (bez čísla domu, protože každej pošťák vidí Alliance i bez brejlí)
  Dublin 4 (čtyřka je PSČ, beze srandy)

  Pokud budete hlásit adresu taxíkáři, řekněte South Lotts Road, přijede zezadu. Když se zeptá, jestli je to Ringsend, můžete přisvědčit. Když řekne "D4 (dý fór), say no more," připravte se na půlhodinku oduševnělé konverzace s ukecaným týpkem ze severu města.
 • Jediný přímý spoj provozuje Aer Lingus, ceny letenek jsou přijatelné, zvlášť při nákupu rozumně dopředu nebo v nějaké akci (cca kolem 3000 Kč). Dá se letět i přes Frankfurt nebo Amsterdam, ale tam je jednak otrava s přestupem a jednak to bývá dražší (ne vždycky, ale jestli se vám to chce zkoumat, skyscanner je vám k dispozici).
 • Z letiště se dostanete do civilizace několika způsoby - nejjistější (a nejdražší) je taxík, za cestu k nám dáte asi 20-25 euro. Dále jezdí z letiště několik autobusů:
  • Dublin Bus, linka 747 - nejlevnější záležitost, 6 € za jednosměrnou jízdenku. Vystupte na zastávce The O2 Dublin (pokud to nestihnete, další zastávka, Convention Centre, je taky ok). Cesta by měla trvat cca 30 minut, pošlete SMS, když budete vyrážet.
  • Air Coach - trochu dražší (8 €), ale přiblíží vás o něco víc. Bohužel jede přes centrum a cesta by měla trvat skoro hodinu. Zastávka je v tom případě The Schoolhouse Hotel.
  Všechny by měly být poměrně snadno k nalezení při východu z terminálu. No a nakonec, pokud si budete chtít přímo na letišti půjčit auto, dobré reference máme na autopůjčovnu Budget.
 • Obecně dobrá stránka na prostudování je VisitDublin.com.